Chorwacja

Chorwacja

Wiek: 12-18 lat
Region: Chorwacja - Wybrzeże Kvarneru
Atrakcje: dyskoteki, Kvarner, plaża, Adriatyk, Crikvenica, Rijeka
cena 1597
Zdjęcia:
Slideshow image
Chorwacja
Mały kraj na wielkie wakacje!!!

Nie wyobrażasz sobie innego miejsca na spędzenie letnich wakacji niż morze w Chorwacji? Wybierz się z nami na wakacyjny wypoczynek na obozie młodzieżowym nad przepięknym wybrzeżem Kvarneru, które jest bogate w malownicze pejzaże i zabytki. Zobaczysz Narodowy Park Jezior Plitvickich, który znajduje się na liście rezerwatów UNESCO. To teren obejmujący 16 jezior połączonych ze sobą przeszło 80 wodospadami. Wybierając obóz w Chorwacji będziesz miał niepowtarzalną okazję zwiedzić półwysep Istria podczas autokarowej wycieczki ISTRIA TOUR. Niezapomnianych wrażeń dostarczy Ci udział w Party Time. Oprócz tego nie zabraknie czasu na plażowanie oraz kąpiele w morzu. Dla tych którzy lubią aktywnie spędzać czas przygotowaliśmy liczne grach i zabawach przygotowanych, o które będziesz jeszcze długo wspominał z przyjaciółmi. Nie zwlekaj, aby nie zabrakło miejsc dla Ciebie i twojej paczki.

Program:
DZIEŃ 1: wyjazd z Polski i nocny przejazd do Chorwacji. DZIEŃ 2: przyjazd do obiektu w Chorwacji, czas wolny, zapoznanie się z bazą noclegową i okolicą, obiad, zakwaterowanie. Wieczorem kolacja i nocleg. DZIEŃ 3 – 9: wypoczynek i realizacja programu:
  • wypoczynek nad morzem – plażowanie, kąpiele;
  • wizyta na wyspie KRK, największej wyspie na Adriatyku - odwiedzimy stolicę wyspy, miasto Krk: spacer placem Kamplin z imponującym zamkiem Fronkopańskim, na którym organizowanych jest wiele imprez kulturalnych; zobaczymy również okazałą starowieczną bazylikę Najświętszej Maryi Panny i plac “Vela Placa” pełen kawiarni i restauracji. Następnie udamy się do miejscowości Baska, która słynie z najpiękniejszych plaż nad Adriatykiem. Popołudniowe plażowanie w Baskiej;
  • wyjazd do Crikvenicy – spacer po kurorcie słynącym ze słonecznych plaż (najbardziej nasłoneczniona część Adriatyku) i czystości morza, o czym świadczy Błękitna Flaga,
  • wyjazd do Rijeki – spacer po trzecim co do wielkości mieście w Chorwacji, znajduje się tu największy port w kraju, centrum mia-steczka stanowi Korzo, plac wokół którego znajdują się ciekawe budowle, m.in.: XIX wieczny ratusz, XIV wieczny kościół Hieronima, brama miejska i najstarsza budowla w mieście Stara Brama (pozostałość rzymskich fortyfikacji),
  • wyjazd do dyskoteki w Crikvenicy (od 16 lat, wstęp płatny dodatkowo 5 - 7 EUR);
  • plażowanie,
  • gry sportowe, zabawy, konkursy,
  • zabawy integrujące grupę i gry terenowe,
  • spacery po okolicy,
  • dyskoteki, realizacja programu fakultatywnego.
DZIEŃ 10: śniadanie, wykwaterowanie z obiektu, czas wolny na plażowanie. Obiad, kolacja. Po kolacji wyjazd do kraju. DZIEŃ 11: przyjazd do Polski.
Fakultety:
Park Narodowy Jezior Plitwickich
36 €
Wycieczka do Narodowego Parku Jezior Plitwickich – słynącego z szesnastu pięknych niedużych jezior położonych na różnych poziomach, powiązanych aż 92 wodospadami. Park jest jedną z największych atrakcji turystycznych Chorwacji, figuruje na liście UNESCO. Spacer po parku, rejs statkiem po największym z jezior.
(realizowane przy min. 20 osobach)
_
0 zł
_
0 zł
Zakwaterowanie:

Hotel UVALA SCOTT** – Kraljevica - hotel położony jest nad zatoką Dubno, przy samej plaży, naprzeciwko mostu łączącego wyspę Krk z lądem. Do centrum Kraljevicy ok. 3 km. W skład kompleksu Uvala Scott wchodzi 11 pawilonów oraz budynek główny, w którym mieści się recepcja, lobby, restauracja, kawiarnia, sklep spożywczy, sklep z pamiątkami, sala TV, bar. W recepcji jest dostępny sejf za dodatkową opłatą (ok 2 EUR za dzień). Noclegi w jednym z pawilonów w pok. 2-, 3-, 4 - osobowych z łazienkami. Hotel posiada własną plażę z typowym w Chorwacji wzmocnieniem opaską betonową i piaszczystym zejściem do morza. Plaża jest oddalona od kompleksu o ok. 100-400m, leżaki i parasole płatne dodatkowo. Przy hotelu znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Wybrzeże Kvarneru - Mare quatermarium - poczwórne morze utworzone przez Krk, Cres, Lošinj i Rab. Od tej łacińskiej nazwy wybrzeże wokół tych wysp przyjęło swą nazwę. Kvarner jest ekologicznie czystym obszarem, z bogatym dziedzictwem kulturowym i historycznym jak np.: Narodowy Park Jezior Plitvickich. Jednym z młodszych miast wybrzeża jest Kraljevica - Miasto z portem przy wejściu do Zatoki Bakarskiej, położone na łagodnym stoku o wyjątkowym klimacie. Piaszczyste i żwirowe plaże na półwyspie Oštro są centrum turystyki, pobliska Zatoka Uvala Scott oraz Zatoka Dubno wyróżniają się wyjątkowo pięknymi plażami.
Wyżywienie:

3 posiłki dziennie podczas pobytu w Chorwacji. Do obiadu i kolacji podawana jest woda. Pierwsze świadczenie - obiad, ostatnie - kolacja. Pozostałe świadczenia zgodnie z opisem w programie. Podczas całodziennych wycieczek suchy prowiant.

Zapewniamy:

transport autokarowy, 8 noclegów w Chorwacji, taksę klimatyczną, wyżywienie, realizację programu, opiekę wychowawców, ubezpieczenie NNW i KL, opiekę medyczną.

Zabierz ze sobą:

paszport lub dowód osobisty (obowiązkowo!), legitymację szkolną, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, nakrycie głowy, obuwie do wody, obuwie i strój sportowy, suchy prowiant na drogę dojazdową, kwotę 8 EUR na obowiązkowe wydatki programowe (w tym: opłata wjazdowa na wyspę Krk 6 EUR, opłata za wstęp na plażę w Crikvenicy 2 EUR), kaucja zwrotna w hotelu 10 EUR (opiekunowie oddają kaucję w ostatni dzień pobytu po wykwaterowaniu i sprawdzeniu pokoi przez obsługę hotelu) oraz wydatki na ewentualne wycieczki fakultatywne i wstęp do dyskoteki. Nieobowiązkowe kieszonkowe każdy uczestnik zabiera wg własnego uznania (nasza sugestia 60 - 80 Euro).

Miejsca wyjazdów i dopłaty za połączenia antenowe:

Poznań107złBiałystok149złBydgoszcz119złCzęstochowa107zł
Katowice97złKraków129złOlsztyn67złSzczecin159zł
Toruń119złWarszawa119złWrocław97złGdańsk159zł
Łódź129złKoszalin159zł
Połączenia antenowe realizowane są pod opieką konwojenta autobusem, busem lub PKP.
W przypadku braku ważnej legitymacji szkolnej dopłata do całego biletu w wysokości 50 zł.

Terminy i ceny:

Hotel ** UVALA SCOTT
1.11/07/2014 - 21/07/20141597 zł
2.19/07/2014 - 29/07/20141597 zł
Zarezerwuj Przez Telefoninfolinia czynna: pn. - pt.: 9:00 - 17:00

REZERWUJ JUŻ DZIŚ

Przez internet:
www.kolonieiobozy.pl
Przez telefon:
801 081 661
603 88 99 00
89 527 47 67
W biurze:
Biuro Podróży "Szarpie Travel"
ul. Mickiewicza 17/2
10-508 Olsztyn