Włochy Adriatyckie

Włochy Adriatyckie

Wiek: 12-18 lat
Region: Włochy - Riwiera Adriatycka
Atrakcje: Wenecja, Rzym, Watykan, Asyż, Mirabilandia, San Marino, plażowanie, Adriatyk
cena 1897
Zdjęcia:
Slideshow image
Włochy Adriatyckie

Już od dawna marzysz o wypoczynku na Riwierze Adriatyckiej, która często nazywana jest plażą Europy. Z nami możesz zrealizować to pragnienie, podczas kolonii i obozów młodzieżowych w Rimini, podczas których będzie okazja do przeżycia włoskiej przygody! Kąpiele w krystalicznie czystym morzu, plażowanie nad Adriatykiem na piaszczystych plażach Riwiery i zabawa bez końca. Z nami dodatkowo odkryjesz urokliwe zakątki Rzymu, Asyżu i Wenecji, miast które koniecznie trzeba zobaczyć będąc we Włoszech. Pobyt w Mirabilandii dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń podczas beztroskiego szaleństwa w największym parku rozrywki na Riwierze Adriatyckiej. Baseny ze sztuczną falą, zjeżdżalnie kamikadze, pontony i wiele innych atrakcji czeka na Ciebie w Aquafan Riccione. Nie wiem jak Ty, ale ja już biegnę po olejek do opalania. Do zobaczenia!

Program:

DZIEŃ 1: wyjazd z Polski, przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.
DZIEŃ 2: przyjazd na Riwierę Adriatycką, zakwaterowanie w obiekcie (od godz. 16:00), zapoznanie się z okolicą i bazą. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 3–7: wypoczynek i realizacja programu:

  • plażowanie na plażach Cesenatico i Rimini, kąpiele w morzu;
  • zwiedzanie urokliwych, pełnych romantyzmu i tajemniczych uliczek Cesenatico i Rimini, gry, mecze, zawody sportowe, konkursy;
  • wieczorne wypady do Rimini: dyskoteki (od 16 lat – wstęp płatny dodatkowo ok. 10 - 15 EUR/wstęp), spacery nadmorskim bulwarem, udział w aktualnych wydarzeniach w mieście;
  • wieczorne wyjścia do portu Cesenatico, w okolicy którego odbywają się dyskoteki na plaży (od 16 lat, wstęp płatny dodat-kowo 5 - 7 EUR/wstęp);
  • wycieczka autokarowa do Republiki San Marino - jednego z najmniejszych krajów Europy, spacer na szczyty Monte Titano, zobaczymy m.in. stare miasto, bazylikę San Marino, przełęcz Czarownic, zamki obronne San Marino, które połączono murem;
  • wycieczka do Mirabilandii - największego parku rozrywki na Riwierze Adriatyckiej. Powierzchnia 30 ha podzielona jest na strefy tematyczne (atrakcje: dla dzieci, przygodowe, w Krainie Majów, tradycyjne atrakcje z wesołych miasteczek, wszelkiego rodzaju pojazdy wodne, drogowe i szynowe, miasteczko filmowe).

DZIEŃ 8: śniadanie, wyjazd z Riwiery Adriatyckiej i przejazd w kierunku Rzymu. Po drodze zwiedzimy Asyż ze słynną bazyliką św. Franciszka, spacer uliczkami „kamiennego miasta”. Przejazd w okolice Rzymu, obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 9: śniadanie, przejazd do Watykanu, gdzie zwiedzimy bazylikę św. Piotra, następnie w Rzymie zwiedzimy plac Hiszpański ze słynnymi schodami Hiszpańskimi, Fontanną di Trevi, plac Wenecki, Forum Romanum i Koloseum (z zewnątrz), Łuk Konstantyna. Przejazd do Umbrii/Toscanii, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 10: śniadanie, przejazd do Wenecji, w której spędzimy 9 godzin. Transfer kanałem Giudecca do placu św. Marka, gdzie zwiedzimy bazylikę św. Marka, pałac Dożów (z zewnątrz), słynny most Westchnień, wieżę Zegarową, dzwonnicę (z zewnątrz), Ponte di Rialto. Wieczorem kolacja w formie suchego prowiantu. Przejazd nocny przez Austrię i Czechy do kraju.
DZIEŃ 11: przyjazd do Polski.

Fakultety:
Aquafan Riccione
25 €
Wycieczka do jednego z największych parków wodnych w Europie, jego powierzchnia to 100 tys. m2, w tym aż 3 km to zjeżdżalnie i 5 dużych, ogrzewanych basenów ze zjeżdżalniami. Baseny ze sztuczną falą, zjeżdżalnie Kamikadze, pontony, River run, Twist, ekstremalna rzeka i wiele innych atrakcji, basen z hydromasażem i kaskadą, basen z pianką i plac do koszykówki, wiele restauracji (np. McDonald’s), lodziarnie, sklepiki.
(realizowany przy min. 15 osobach chętnych)
_
0 zł
_
0 zł
Zakwaterowanie:

Hotel Majestic *** - hotel położony 100 m od morza i plaży w dzielnicy Valverde w Cesenatico, zaledwie 20 km od Rimini. Kameralny obiekt z 36 pokojami dla 3 i 4 osób, każdy z pokoi wyposażony w łazienkę, balkon, telewizor, telefon. Klimatyzacja w pokojach w godzinach 22:00 - 06:00. Część pokoi posiada widok na morze. W hotelu znajduje się ogród ze stolikami, a także leżakami do wypoczynku, stół do ping-ponga, zadaszona tawerna, sala, gdzie mogą być urządzane dyskoteki oraz wieczory karaoke.

Riwiera Adriatycka nazywana też plażą Europy ze względu na szerokie, długie i piaszczyste plaże. Riwiera Adriatycka to wspaniała baza wypadowa na wycieczki do urokliwych włoskich miejscowości takich jak Wenecja, Asyż czy Rzym. CESENATICO – piękne miasteczko położone w sąsiedztwie RIMINI. Cesenatico to piękne plaże, niezwykła historia miasta i zabytki. W miasteczku kwitnie też życie rozrywkowe. Na dyskotekach organizowanych na plaży można tańczyć w rytmach światowych przebojów oraz włoskiej muzyki. Niegdyś żyli i pracowali tu najwięksi tego świata, m.in. Leonardo da Vinci. Dziś jest to wymarzone miejsce na wakacje dla każdego z nas.

Wyżywienie:

3 posiłki dziennie w czasie pobytu na Riwierze Adriatyckiej; pierwsze świadczenie w obiekcie: obiadokolacja, ostatnie: śniadanie. Pozostałe świadczenia żywieniowe zgodnie z opisem w programie.

Zapewniamy:

transport autokarem, 8 noclegów we Włoszech (6 noclegów na Riwierze Adriatyckiej, 1 nocleg w okolicach Rzymu, 1 nocleg w Umbrii/Toscanii), wyżywienie, realizację programu, przewodnika w Rzymie i Wenecji, wjazdy do miast, opiekę pedagogiczną, ubezpieczenie NNW i KL.

Zabierz ze sobą:

paszport lub dowód osobisty (obowiązkowo!), legitymację szkolną, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, nakrycie głowy, obuwie i strój sportowy, suchy prowiant na drogę dojazdową do Włoch. Obowiązkowe wydatki programowe: ok. 58 EUR (w tym: wstęp do Mirabilandii - ok. 20 EUR, wstępy na plażę - ok. 20 EUR, zestaw audio w Watykanie i Rzymie - ok.4 EUR, bilety na metro w Rzymie - ok. 6 EUR, rejs kanałem w Wenecji - ok. 8 EUR), kaucja zwrotna w hotelu 10 EUR (opiekunowie oddają kaucję w ostatni dzień pobytu po wykwaterowaniu i sprawdzeniu pokoi przez obsługę hotelu). Nieobowiązkowe kieszonkowe, każdy uczestnik zabiera wg własnego uznania (nasza sugestia to ok. 70 EUR) oraz na ewentualną wycieczkę fakultatywną do Aquafan w Riccione 25 EUR.

Miejsca wyjazdów i dopłaty za połączenia antenowe:

Poznań107złBiałystok149złBydgoszcz119złCzęstochowa107zł
Gdańsk149złKatowice97złKoszalin149złKraków129zł
Łódź119złOlsztyn67złOpole97złSzczecin159zł
Toruń119złWarszawa119złWrocław97zł
Połączenia antenowe realizowane są pod opieką konwojenta autobusem, busem lub PKP.
W przypadku braku ważnej legitymacji szkolnej dopłata do całego biletu w wysokości 50 zł.

Terminy i ceny:

Hotel Majestic ***
1.03/07/2014 - 13/07/20141897 zł
2.09/07/2014 - 19/07/20141897 zł
3.15/07/2014 - 25/07/20141897 zł
4.21/07/2014 - 31/07/20141897 zł
5.27/07/2014 - 06/08/20141897 zł
Zarezerwuj Przez Telefoninfolinia czynna: pn. - pt.: 9:00 - 17:00

REZERWUJ JUŻ DZIŚ

Przez internet:
www.kolonieiobozy.pl
Przez telefon:
801 081 661
603 88 99 00
89 527 47 67
W biurze:
Biuro Podróży "Szarpie Travel"
ul. Mickiewicza 17/2
10-508 Olsztyn